پکیج بوتان چگونه کار می کند؟

پکیج بوتان چگونه کار می کند؟

وظیفه پکیج دیواری بوتان:

شاید برایتان جالب باشد توضیحاتی در رابطه با کارکرد بوتان خدمتتان ارائه دهیم. این دستگاه ها 2 وظیفه کلی دارد. اولین وظیفه، گرمایش ساختمان است. در این حالت، پکیج بوتان آب گرم را به رادیاتورها فرستاده و از طریق رادیاتورها، فضای خانه و آپارتمان را گرم می کند. در اینجا پکیج بوتان جایگزینی برای بخاری می باشد. دومین وظیفه آن است که آب گرم مصرفی مورد نیاز برای مصارف بهداشتی مانند حمام و آشپزخانه را فراهم نماید. در اینجا این دستگاه، جایگزینی برای آبگرمکن است.

در واقع پکیج دیواری، دستگاهی است که همزمان وظیفه آبگرمکن و بخاری را انجام داده ولی فضای زیادی از خانه ما اشغال نمی کند.

 

در ادامه به بررسی ویژگی و قیمت پکیج بوتان برای مدل های مختلف می پردازیم.

     پکیج تک مبدل یا دو مبدله:

پکیج بوتان دارای دو مدار جهت چرخش آب است. در مدار اول، آب سرد وارد دستگاه می شود و با عبور از مبدل اصلی پکیج دیواری بوتان، گرمای مشعل را دریافت نموده و گرم می شود. پس از گرم شدن، از مبدل خارج شده و وارد لوله کشی مربوط به رادیاتور شده و در مسیر ادامه می دهد تا به رادیاتورها برسد. در رادیاتورها، آب گرم رادیاتورها را گرم نموده و از این طریق گرمای خود را به محیط خانه ما می رساند. این مدار، جای بخاری های قدیمی را برای ما پر می کند. در این مدار، آب گرم دائما در حال گردش است و پس از اینکه گرمای خود را به رادیاتورها داد و کمی سرد شد، دوباره وارد پکیج شده و گرم می شود و به سمت رادیاتورها حرکت می کند.

 

در مدار دوم، آب سرد از لوله وارد دستگاه شده و با عبور از مبدل ثانویه، گرمای مشعل را دریافت کرده و گرم می شود. در ادامه این آب گرم از پکیج بوتان خارج شده و در لوله های آب گرم به مسیر خود ادامه داده و به حمام یا آشپزخانه می رسد و در آنجا از لوله ها خارج شده و مصرف می شود. این مدار، جای آبگرمکن را برای ما پر می کند. در این مدار، آب گردش نمی کند، آب سرد وارد پکیج بوتان می شود و گرم می شود و در انتها از لوله خارج شده و مصرف می شود.

خرید پکیج ایران رادیاتور

جالب است بدانید آب داخل این دو مدار به هیچ وجه ارتباطی با هم نداشته و با هم مخلوط نمی شوند و هر دو مدار به صورت جداگانه وظیفه خود را انجام می دهند. در زمستان، هر دوی مدارها در حال کار می باشند و پکیج بوتان وظیفه آبگرمکن و بخاری را به صورت همزمان به انجام می رساند. در تابستان که دیگر نیازی به گرمایش خانه نداریم، مدار دوم از کار خارج شده و تنها مدار مربوط به آب مصرفی در حال کار است. در تابستان برای خارج کردن مدار گرمایش، می بایست ولوم روی پکیج بوتان را در حالت تابستانه قرار داد.

 

به مبدل مدار اول، مبدل اصلی پکیج بوتان گفته می شود. شعله مشعل مستقیما به این مبدل برخورد کرده و آب داخل آن را گرم می نماید. از آن جهت که آب درون این مبدل که مربوط به مدار اول است، تعویض نمی شود و دائما در حال گردش است، این مبدل کمتر دچار رسوب می شود. ولی اگر دچار رسوب شود، رسوب گیری آن سخت تر است.

 

به مبدل مدار دوم، مبدل ثانویه گفته می شود. آب درون این مبدل، توسط سیال مدار اول گرم می شود و مستقیما به شعله مشعل برخورد نمی نماید. مبدل ثانویه از این جهت که آب ورودی آن تعویض می شود، بیشتر دچار رسوب شده و به رسوب گیری احتیاج دارد. برای جلوگیری از رسوب گرفتگی این مبدل، می توان از فیلتر آب برای استفاده کرد. رسوب گیری مبدل ثانویه، آسان تر و کم هزینه تر از مبدل اصلی پکیج می باشد.

 

توضیحاتی که در بالا گفته شد، برای مدل های دو مبدله بود. لازم به ذکر است پکیج های امروزی غالبا از نوع دو مبدل می باشند. همچنین جالب است بدانید قیمت پکیج بوتان با اضافه کردن این 2 مبدل کمی افزایش یافته است. علت افزایش قیمت پکیج بوتان در مدل های دو مبدله، تکنولوژی پیشرفته تر و هزینه تولید بالاتر می باشد.

 

     پکیج فن دار یا بدون فن بوتان:

حال کمی توضیحات در رابطه با مشعل  و فن دار و بدون فن بودن دستگاه خدمتتان ارائه می دهیم. گرم نمودن مبدل های داخل دستگاه، توسط مشعل انجام می شود. در پکیج های دیواری، یک عدد مشعل تعبیه شده که با ایجاد شعله در محفظه احتراق، عملیات گرمایش اصلی را انجام می دهد. مشعل به نوعی مهم ترین قطعه داخل پکیج است که وظیفه اصلی را بر عهده دارد.

 

در پکیج های امروزی، عملیات احتراق داخل یک محفظه احتراق بسته انجام می شود و پس از احتراق، یک عدد فن محصولات احتراق مانند دود و … را به خارج از محفظه احتراق می فرستد. به این مدل ها، پکیج فن دار گفته می شود. قیمت پکیج بوتان در مدل های فن دار بیش از قیمت پکیج بوتان در مدل های قدیمی بدون فن شده است.

 

در مدل های قدیمی، احتراق داخل محفظه احتراق باز انجام می شد و دود حاصل از احتراق به صورت طبیعی به خارج هدایت می شد. ایمنی مدل های فن دار بالاتر از پکیج های قدیمی می باشد. جالب است بدانید افزایش قیمت پکیج ایران رادیاتور برای مدل های فن دار این شرکت، نسبت به قیمت پکیج بوتان بدون فن به علت تکنولوژی بالاتر و هزینه تولید بالاتر می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه (ضروری)

شما مجاز هستید تا از تگ های HTML زیر در دیدگاهتان استفاده کنید:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

نام (ضروری)
ایمیل (ضروری)